Finał Ligi Europy – typowanie oraz aktualne kursy

Opublikowano: 18 maja 2021,

Ostatnia aktualizacja: 19 maja 2021

Finał Ligi Europy – typowanie oraz aktualne kursy

Rozgrywki Ligi Europy zmierzają ku końcowi. Był to bardzo emocjonujący sezon, który obfitował w niespodzianki, wysokie wyniki i emocje. Mimo że Liga Europy jest nieco mniej prestiżowa niż Liga Mistrzów, to nie można odmówić tym rozgrywkom wielkich spotkań. Ten turniej to także kolejna okazja dla graczy uwielbiających obstawiać mecze piłkarskie. Zakłady bukmacherskie na Ligę Europy to zarówno wspaniała rozrywka, jak i szansa na wygranie dużych sum pieniędzy. W obecnym sezonie Ligi Europy do finału dotarły dwie drużyny, które oddały całe serce na boisku, aby dojść do tego miejsca, w którym są.

Manchester United vs Villareal CF

Manchester United vs Villareal CF

W finale, który odbędzie się 26 maja 2021 roku w Gdańsku. Będzie to drugi finał rozgrywek europejskich w Polsce. Liga Mistrzów oraz Liga Europy zostały zdominowane przez kluby z Anglii i Hiszpanii. Taka sytuacja trwa już od wielu lat i na chwilę obecną nie zanosi się na to, aby ten trend się zmienił. W tegorocznym finale Ligi Europy zmierzą się ze sobą piłkarze Manchester United i Villareal CF.

Czerwone Diabły to potęga światowej piłki. Niestety po odejściu Sir ALexa Fergusona drużyna z czerwonej części Manchesteru nie potrafi dotrzeć do finału Ligi Mistrzów. Natomiast w Lidze Europy radzi sobie nawet dobrze. Angielski klub już raz wygrał te rozgrywki. Było to w sezonie 2016/2017. Przeciwnik Manchesteru United nie może jednak pochwalić się takim wynikiem i będzie to dla niego pierwszy finał tego turnieju.

United w półfinale pokonało AS Romę, ale po drugim meczu bardzo głośno zrobiło się o 19-letnim Polaku. Nicola Zalewski zadebiutował w pierwszej drużynie z Rzymu i od razu wpisał się na listę strzelców. Villareal z kolei ograł inny angielski klub – Arsenal Londyn, który również od kilku lat nie potrafi zagrać jak przed laty w Lidze Mistrzów. Teraz Żółtą Łódź Podwodną czeka kolejna potyczka z angielskim klubem. Stawką będzie najcenniejsze trofeum w historii klubowej zespołu z Hiszpanii.

Typy bukmacherów na finał Ligi Europy

Finał Ligi Europy, który poprzedzi finał Ligi Mistrzów może także dostarczyć wiele emocji. Warto zauważyć fakt, że na boisku zderzą się dwa odmienne style. Piłka angielska jest zdecydowanie bardziej siłowa, natomiast Hiszpanie uwielbiają dużą ilość podań i atak pozycyjny. Kto wygra? Według bukmacherów zdecydowanym faworytem jest Manchester United, ale obie drużyny z pewnością mają szanse na to, aby zdobyć puchar Ligi Europy.

Jeśli ktoś poluje na wysokie wygrane, to powinien jednak postawić na Villareal, ponieważ kursy oscylują w granicach 4,50, natomiast na Manchester United 1,80. Warto dobrze przemyśleć swój typ na finał Ligi Europy w 2021. Piłkarze hiszpańskiej drużyny z pewnością będą mocno zdeterminowani, aby osiągnąć sukces. Anglicy za to wiedzą, jak smakuje tryumf w europejskich pucharach, ale nie oznacza to, że oddadzą finał bez walki.

Kursy bukmacherskie ulegają nieustannym wahaniom i im bliżej finałowego meczu, tym bardziej mogą się one zmieniać. Wpływ na to ma wiele czynników, jak chociażby aktualna dyspozycja w lidze krajowej, ilość kontuzji w zespole i ogólna ocena wartości zespołu.

Ocena
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments