Jak obstawiać mecze żeby wygrywać?

Zagadnienie dotyczące tego – jak obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich, należy podzielić przynajmniej na dwie kwestie. Pierwsza związana jest z aspektami technicznymi i prawnymi, natomiast druga powinna odpowiadać na pytanie – jakie obstawianie meczy jest najskuteczniejsze.

Istnieje wąskie grono osób, które traktuje bukmacherkę wyłącznie jako formę rozrywki i element wyzwolenia emocji podczas oglądania relacji sportowej. Większość graczy liczy natomiast na uczynienie z obstawiania zakładów bukmacherskich źródła dodatkowego zarobku. Zanim jednak będzie można zgłębiać „wiedzę tajemną” i mieć szansę na skuteczną ogrywanie bukmachera, najpierw trzeba poznać podstawy i ogólne założenia gry.

Artykuł z pewnością w tym pomoże oraz rozjaśni wiele różnych zagadnień, m.in. – jak, gdzie, kiedy i jakie mecze obstawiać w ramach szerokiej oferty bukmacherskiej w Internecie.

Gdzie i jak obstawiać mecze online?

W zakładach bukmacherskich online mogą brać udział wyłącznie osoby, które ukończyły 18. rok życia. Aby nie narazić się na przykre konsekwencje prawne, w Polsce można obstawiać wyniki zdarzeń sportowych – tylko u legalnych bukmacherów, posiadających stosowną licencję MF. Na krajowym rynku działa leganie 19 firm organizujących zakłady wzajemne, z czego 18 bukmacherów może oferować swoje usługi za pośrednictwem Internetu. Tak duża liczba legalnie działających bukmacherów sprawia, że oferta w zakresie obstawiania rezultatów wydarzeń sportowych – jest bardzo zróżnicowana.

Żeby móc obstawiać mecze online, konieczne jest zarejestrowanie się u wybranego bukmachera i założenie konta gracza. We wszystkich serwisach bukmacherskich proces ten przebiega podobnie i polega na wypełnieniu prostego formularza online. Po uzyskaniu pozytywnej weryfikacji konta, gracz może dokonać wpłaty przy pomocy różnych metod płatności. Posiadając na koncie środki, można rozpocząć typowanie i obstawianie zdarzeń dostępnych w ofercie przedmeczowej oraz live (na żywo).

Obstawianie wyników meczów – podstawy „nawigacji” w serwisie bukmacherskim

Obstawianie meczów z reguły jest bardzo intuicyjne i opanowanie tej sztuki nie sprawia większych trudności. Zakłady wybiera się z udostępnionej przez danego bukmachera oferty, która podzielona jest na różne kategorie. Jeśli chodzi o obstawienie meczów, to do wyboru zazwyczaj są zdarzenia w ramach oferty prematch, live oraz sportów wirtualnych. Po wejściu do określonej kategorii konkretne mecze/zdarzenia można znaleźć w ramach dostępnych sportów. Po kliknięciu w interesującą dyscyplinę przechodzi się do kraju, typu rozgrywek – aż wreszcie ukazuje się wykaz możliwych do typowania meczów.

Popularność czy ranga danego meczu – determinuje liczbę dostępnych „rynków”, czyli konkretnych zdarzeń, których może być od kilku do nawet kilkuset. Do każdego takiego zdarzenia przyporządkowane są kursy bukmacherskie, które po kliknięciu – przenoszone są do interaktywnego okienka, przez które można w dalszym etapie wygenerować kupon. Wraz z sukcesywnym dodawaniem kolejnych zdarzeń, które automatycznie pojawiają się na podglądzie kuponu – rośnie łączny kurs. Warunkiem koniecznym do prawidłowego obstawienia, jest wprowadzenie kwoty, jaką gracz zamierza przeznaczyć na zawarcie zakładu i zatwierdzenie kuponu. Tak z dużym skrócie i uogólnieniu wygląda techniczny proces zawierania zakładów bukmacherskich online.

W zależności od funkcjonalności danego serwisu bukmacherskiego istnieje szereg alternatywnych sposobów odnajdywania interesujących meczów i kursów. Popularne jest korzystanie z wyszukiwarek meczowych, reagujących na wpisywane frazy lub stosowanie różnych filtrów, segregujących zdarzenia na podstawie np. przedziałów godzinowych (rozpoczęcia meczu).

Jak czytać kursy bukmacherskie?

Kurs bukmacherski przedstawiony w tradycyjnej formie dziesiętnej ma zawsze wartość powyżej „1.0”. Dzięki wysokości kursu bukmacherskiego można w przybliżeniu ocenić szansę na zaistnienie danego zdarzenia, a konkretnie – prawdopodobieństwo domniemane, czyli oszacowane przez bukmachera. Zgodnie z przyjętymi regułami – im kurs bliższy jest wartości 1.0 – tym szansa na powodzenia typu jest większa i na odwrót. Za przykład może posłużyć oferta bukmacherska na kilka meczów w ramach 12. kolejki piłkarskiej Bundesligi, w których oddsmakerzy wystawili następujące kursy:

Obstawianie meczów - kursy bukmacherskie

Najniższym kursem został opatrzony typ na zwycięstwo Bayernu w starciu z Wolfsburgiem (1.40). Oznacza to, iż drużyna, w której występuje Robert Lewandowski, ma największe szanse na wygraną, spośród wszystkich pozostałych zespołów, a za postawione 100 PLN można wygrać 140 PLN (nie uwzględniono podatku od gry). I analogicznie – największą sensacją byłoby zwycięstwo Wolfsburga, które oddsmakerzy „wycenili” na 6.90. Największe prawdopodobieństwo wygranej spośród drużyn gości, przypisane jest z kolei Bayerowi Leverkusen (1.67). Natomiast na remisie najmniej można zarobić w starciu Arminii Bielefeld z Augsburgiem, na który bukmacher wystawił kurs 3.20. Proste, prawda?

Kurs bukmacherski jest więc odwzorowaniem szans na powodzenie typu, a wśród czynników, jakie brane są pod uwagę, są m.in. klasa sportowa, aktualna forma, historyczne statystyki, absencje/kontuzje/kartki w drużynie, a nawet pogoda i wiele innych zmiennych. Należy także pamiętać, że wszystkie kursy są pomniejszane o tzw. marżę bukmacherską, czyli zysk firmy przyjmującej zakłady. W sieci można znaleźć kilka prostych sposobów na obliczenie marży bukmachera dla zdarzeń dwu- (1 2) i trzydrogowych (1X2). Najkorzystniejsze kursy dla gracza to takie, przy których marża bukmacherska jest jak najniższa.

Jakie są rodzaje zakładów i kuponów?

W bukmacherce funkcjonują trzy podstawowe rodzaje zakładów/kuponów, które w zależności od danego serwisu – mogą różnić się nieco nazewnictwem. Najprostszym jest kupon z pojedynczym zakładem, zwanym singlem lub SOLO. Na tego typu kuponie widnieje tylko jeden zakład, który – jeżeli okaże się trafnie wytypowany – automatycznie zapewnia wygraną całego kuponu.

Kolejnym rodzajem jest zakład akumulowany, zwany też jako zakład wielokrotny bądź AKO. W ramach takiego zakładu, na kuponie znajduje się więcej, niż jeden typ. Wśród najbardziej popularnych zakładów akumulowanych, wyróżnia się tzw. double (zawiera 2 zdarzenia na kuponie) i triple (kupon z 3 zdarzeniami). Double oraz triple często konstruowane są w taki sposób, aby podwoić lub potroić wkład finansowy i stanowią ciekawy sposób optymalizacji ryzyka. Warto bowiem zauważyć, że im więcej zdarzeń na kuponie – tym mniejsze jest prawdopodobieństwo ostatecznej wygranej. W ramach zakładów wielokrotnych (AKO), na przeciwnym biegunie kuponów „double” i „triple” – są tzw. „taśmy”. Jak można się domyśleć, „taśma” to rodzaj kuponu/zakładu akumulowanego, na którym znajduje się wiele różnych zdarzeń.

Oprócz singli i AKO typerzy mają do dyspozycji obstawienie zakładu systemowego. Zakład systemowy, zwany inaczej MAXIKOMBI czy KOMBI, daje możliwość wygranej – nawet jeśli nie wszystkie wyniki zdarzeń na kuponie zostaną poprawnie wytypowane. Tego rodzaju zakłady stosuje się zazwyczaj w przypadku meczów z wysokimi kursami, bowiem stanowią idealną formę zabezpieczenia przed zwiększonym ryzykiem niepowodzenia. Istnieje mnóstwo wariantów gry z udziałem zakładów systemowych, a wśród najpopularniejszych są np. „2 z 3”, „2 z 4”„3 z 5”, „5 z 8” czy „7 z 8”. Zakład systemowy „2 z 4” – oznacza, że spośród 4 znajdujących się na kuponie typów – co najmniej 2 z nich muszą okazać się poprawne. W ramach zakładu systemowego „2 z 4” możliwych jest 6 kombinacji, które muszą zostać opłacone zadeklarowaną stawką. Jako przykład posłużyć może rozpiska podsumowująca zawarty kupon u jednego z czołowych bukmacherów:

Obstawianie meczów - kupon

Deklarowany wkład w wysokości 25 zł – pomnożony został przez 6 możliwych przy zakładzie systemowym „2 z 4” kombinacji, co przełożyło się na łączną stawę 125 złotych.

Jak obstawiać mecze? Praktyczne porady nie tylko dla początkujących

Nie istnieje złota recepta na to co warto obstawiać, ponieważ wyjątkowe okazje „czają się” w każdej dyscyplinie. Najpopularniejsze do obstawiania wciąż pozostają mecze piłkarskie, a o opłacalności danego typu – nie decyduje ani ranga spotkania, ani prestiż rozrywek. Innymi słowy, równie efektywnie można zarabiać na obstawianiu meczów z Premier League i Ligi Mistrzów UEFA, jak i na pojedynkach z 3. ligi w Japonii. Liczy się umiejętna analiza wszelkich okoliczności i czynników ryzyka, a także… nieodzowne szczęście. Ważne jest też to, aby koncentrować się na wyborze meczów z udziałem zespołów/zawodników, którzy nie są całkowicie anonimowi dla typującego. Przed obstawianiem meczu, kluczowa może okazać się też znajomość przepisów, w oparciu o które rozgrywany jest dany pojedynek.

Piłka nożna – jak obstawiać mecze? Najpopularniejsze rodzaje zakładów

Na mecze piłkarskie bukmacherzy udostępniają zwykle największą liczbę rynków, zawierających olbrzymią gamę możliwych do obstawiania zdarzeń/wariantów. W zależności od dokonanej analizy, posiadanej wiedzy czy przeczucia – w ramach meczów futbolowych można obstawić m.in. wynik (w tym także dokładny rezultat), ilości bramek, kartek, rzutów rożnych, BTTS (both teams to score, czyli obie drużyny strzelą przynajmniej po jednym golu), strzelca gola i wiele innych.

Możliwe jest też obstawianie różnych wariantów bezpieczniejszych, jak np. 1X lub X2 – czyli wygrana gospodarzy/gości z tzw. „podpórką”. Oznacza to, że zakład będzie poprawny – nawet, jeśli w spotkaniu padnie remis. Dużą popularnością cieszą się handicapy, które polegają na pewnej przewadze punktowej/bramkowej dla underdoga (nie faworyta). Przykładowo, handicap bramkowy +1,5 – oznacza, że o tą wartość powiększa się na koniec dorobek bramkowy danej drużyny. Nawet, jeżeli zespół, dla którego bukmacher przewidział dodatni handicap przegra mecz 1-2, to zakład zostanie zweryfikowany jako poprawnie wytypowany (2,5-2).

Jak obstawiać tenis?

Jak obstawiać tenis

W przeciwieństwie do piłki nożnej, w której mamy do czynienia z zakładami trzydrogowymi, ponieważ w meczu może paść remis, to w przypadku tenisa ziemnego możliwa jest tylko wygrana lub porażka zawodnika. Obstawianie tenisa to także szereg innych zakładów, jak np. liczba setów czy gemów, rozstrzygnięcie z handicapem setowym/gemowym, na tie-break w meczu albo ilość zaserwowanych asów.

W tenisie bardzo ważną rolę odgrywa rodzaj nawierzchni kortu, na jakiej toczy się mecz. Charakterystyka nawierzchni jest bardzo zróżnicowana, np. mączka jest wolniejsza, a wymiany dłuższe, natomiast hardcourt premiuje tenisistów wyższych i silnie serwujących. Większość zawodników ma własne preferencje i specjalizuje się w grze na jednym typie nawierzchni, co można stwierdzić m.in. analizując statystyki.

Przy obstawianiu tenisa, ważna jest też ranga turnieju, zdarza się bowiem, że część lepszych tenisistów traktuje mniejsze turnieje jako okazję do treningu i nie gra na 100% swoich możliwości. Typując wyniki w tenisie, warto również zajrzeć do historii/drabinek z ubiegłego roku. Jeżeli w poprzednim sezonie zawodnik zaszedł w turnieju daleko, to gwarancja tego, że i w tegorocznej imprezie da z siebie wszystko, bowiem broni w ten sposób wywalczonych wcześniej punktów do rankingu.

Obstawianie koszykówki

Obstawianie koszykówki

Typowanie rezultatu w meczu koszykówki jest nieco bardziej skomplikowane, ponieważ zwycięzcę może wyłonić dopiero dogrywka. Bukmacherzy oferują zarówno możliwość typowania dwudrogowego (na zwycięzcę, w tym po ewentualnej dogrywce), jak i trzydrogowego – z uwzględnieniem remisu po regulaminowym czasie gry. Wśród popularnych do obstawiania zdarzeń w koszykówce, są zakłady na zwycięzcę każdej kwarty, również w opcji z handicapami. Jeśli ktoś lubi ruletkę, to bukmacher oferuje też możliwość obstawienia czy suma końcowego wyniku będzie parzysta bądź nieparzysta.

W koszykówce często typuje się także łączną sumę zdobyczy punktowych obu ekip albo każdej z osobna. Nie chodzi oczywiście o podanie dokładnej liczby punktów, tylko określenie czy suma będzie powyżej/poniżej określonej przez bukmachera wartości.

W przypadku obstawiania zakładów w meczu koszykówki, warto posiadać wiedzę na temat długości trwania poszczególnych kwart/części meczu. W zależności od regionu, w jakim odbywają się rozgrywki, kwarty mogą być 10- lub 12-minutowe albo też mecz może składać się z dwóch 20-minutowych części.

Gdzie najlepiej obstawiać mecze, czyli szybki przegląd bukmacherskich ofert online

Na polskim rynku internetowych zakładów bukmacherskich, działa legalnie 18 firm, z których 14 podmiotów udostępnia aktualnie graczom platformy online. Każda pełnoletnia osoba może zarejestrować się w dowolnej liczbie serwisów bukmacherskich oraz korzystać z ich funkcjonalności i oferty. Bukmacherzy kuszą graczy licznymi promocjami, jednak należy korzystać z nich rozważnie, ponieważ niejednokrotnie warunki obrotu/uwalniania bonusu – nie są opłacalne i niosą ryzyko utraty sporej części kapitału.

Zdecydowanie najlepiej jest zainteresować się oferta głównych firm bukmacherskich, ponieważ oferują one największą liczbę zakładów sportowych. Dodatkowo, serwisy najlepszych bukmacherów udostępniają szereg funkcjonalności (streamy TV, cashout, programy lojalnościowe, szybkie wypłaty itd.), które ułatwiają i wspierają obstawianie meczów. Oferty największych oraz najbardziej popularnych bukmacherów w obrębie zakładów sportowych – są bardzo zbliżone i różnią się detalami, które jednak mogą okazać się dla niektórych decydujące.

Od wielu lat liderem na rynku zakładów bukmacherskich jest marka STS. Platforma bukmacherska firmy STS to doskonały serwis – zarówno do rozpoczęcia przygody z obstawianiem meczów, jak też idealne miejsce dla świadomych użytkowników i zawodowych typerów. W STS można znaleźć bardzo duży wybór dyscyplin sportowych, w tym zakłady nawet na bardzo niszowe rozgrywki z wielu egzotycznych rejonów świata. Często zdarza się, że STS wystawia w swojej ofercie ciekawe wydarzenia, jakich próżno jest szukać u innych bukmacherów. Oprócz dużej liczby sportów dostępnych zarówno w ofercie przedmeczowej, jak i live, STS oferuje także rozległe rynki w ramach danego zdarzenia.

Wśród innych bukmacherów, którzy cieszą się dobrą renomą i uznaniem amatorów obstawiania zakładów sportowych, są m.in. FortunaLVBetBetclicEtotoTotalbet czy forBET. Część bukmacherów umożliwia – ważne dla wielu obstawiających – zawieranie zakładów mieszanych, czyli umieszczanie na jednym kuponie zarówno typów prematch, jak i pochodzących z oferty live. Bukmacher Fortuna z pewnością wyróżnia się wysokimi kursami, jakie oferuje na mecze dostępne w bogatej ofercie. Pasjonatów żużla na pewno zainteresuje oferta forBET oraz eWinner, gdzie można znaleźć szeroką ofertę zakładów, nawet z niższych poziomów rozgrywek „czarnego sportu”. Z kolei w LVBet można liczyć na stosunkowo wysokie limity stawek wnoszonych na zakłady.

Warto pamiętać, że duże firmy bukmacherskie częściej mogą pozwolić sobie na zaoferowanie wyższych kursów, obarczonych niewielką marżą, co dla gracza zawsze jest najlepszą opcją. Jeśli chodzi o wybór najlepszego bukmachera, optymalnym rozwiązaniem jest przetestowanie we własnym zakresie kilku serwisów.

Obstawianie meczy – kursy w zakładach bukmacherskich są bardzo ważne!

Podstawą gry u bukmachera są kursy, które określają szanse na wygraną. Im wyższy kurs, tym mniejsza szansa. Jak obstawiać mecze w takim przypadku? W zakładach bukmacherskich pracują analitycy, którzy określają kursy zakładów wzajemnych dla danych wydarzeń sportowych. Wydawać by się mogło, że w takiej sytuacji najlepiej jest obstawiać mecze, które mają najniższe kursy. W rzeczywistości nie jest to takie proste. Do obstawiania meczów niezbędna jest aktualna wiedza na temat tego, jak prezentują się drużyny grające w piłkę nożną, czy też poszczególni zawodnicy. Dostępne są opcje obstawiania na jednym kuponie kto strzeli gola, ile będzie rzutów rożnych, jakie będzie dokładny wynik.

Najwięcej opcji jest w piłce nożnej i to właśnie tam można zobaczyć różne kursy, które nie są tak oczywiste. Legalni bukmacherzy zgodnie twierdzą, że obstawianie niższych kursów nie jest opłacalne, bo żeby wygrać wysoką kwotę, trzeba zacząć obstawiać długie taśmy, składające się nawet z kilkunastu meczów. Ryzyko przegranej jest więc takie samo, jak w momencie postawienia na wysokie kursy. Jak wiadomo, podczas obstawiania meczy nie chodzi o to, żeby wychodzić na zero, tylko żeby wygrywać. Jak obstawiać mecze? Obstawianie meczy single o kursie 1.2 trzeba mieć ponad 80 procent skuteczności trafień kuponu, żeby nie być stratnym. Jeśli jednak uda się coś wygrać, to przy takich kursach zysk z wygranej będzie naprawdę niewielki. Wielu graczy wypowiada się na forach i portalach o zakładach bukmacherskich, że gra na niskich kursach jest niewarta świeczki i czasu.

Zakłady bukmacherskie i pewniaki

Zakłady bukmacherskie kojarzą się także z tak zwanymi pewniakami. Wiele osób uważa, że obstawianie meczy tego typu jest pewnym zyskiem i bardzo chętnie szukają pewnych typów na zakłady bukmacherskie. Niestety – nie tędy droga. Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak pewniaki i pewny typ w zakładach bukmacherskich. Dlaczego? Żaden zakład bez ryzyka nie istnieje, chyba że jest to promocja, którą oferują zakłady bukmacherskie. Świat sportu już wielokrotnie był szokowany sytuacjami, gdzie murowany faworyt przegrywał swoje spotkanie. Więc jak obstawiać mecze piłki nożnej? Przede wszystkim bazować na analizie, która jednak wymaga sporo czasu i doświadczenia. Można je zdobywać w miarę upływu czasu i regularnego obstawiania meczy. Czarny koń zawodów może zawieść, może się przydarzyć kontuzja kluczowego zawodnika, warunki pogodowe mogą być mocno niesprzyjające – to wszystko może się przełożyć na to, że potencjalne zakłady bez ryzyka okażą się przegrane. Dlatego też, zamiast pytać jakich meczów nie obstawiać, lepiej zastanowić się jak obstawiać mecze piłki nożnej i innych dyscyplin sportowych.

Stawki w zakładach bukmacherskich

Kursy to tylko jednak część, jaka wlicza się w zakłady bukmacherskie. Są one niezbędne do obstawiania meczów. Drugą składową są stawki, czyli kwoty postawione na dany kupon. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak obstawiać mecze to musisz wiedzieć również, czym są stawki. Gracze, którzy wiedzą, jak wygrać z bukmacherem, potrafią dobrać nie tylko odpowiedni kurs na piłkę nożną, ale także właściwą stawkę. Aby nie stracić swojego kapitału, należy wiedzieć, jak nim dysponować. Odpowiedzialna gra u bukmachera to podstawa i to bez względu, czy obstawia się Premier League, czy inne rozgrywki. Co istotne, aby móc obstawiać mecze trzeba mieć 18 lat, a więc zakłady bukmacherskie przeznaczone są dla osób pełnoletnich, tak jak to wyznacza ustawa o grach hazardowych wystosowana z ramienia Ministerstwa Finansów.

Każdy zakład to pewnego inwestycja, która może się zwrócić z nawiązką pod warunkiem, że będzie to odpowiedzialna gra i odpowiedzialne typowanie. Kiedy w grę wchodzą pieniądze wzrasta także ryzyko, dlatego z każdej strony słyszy się, że trzeba obstawiać mecze odpowiedzialnie. To nie są tylko moralizujące slogany, ponieważ złe dysponowanie środkami może doprowadzić do bankructwa. Sport jest bardzo nieprzewidywalny. Pokazują to mecze na żywo, w których teoretycznie można zawrzeć zakład bez ryzyka, ale finalnie wygrywa drużyna, która była z góry skazana na porażkę. Nawet najlepszy gracz może dużo wygrywać i przegrywać. Nie ma jednej recepty na same wygrane, o czym często informują sami bukmacherzy. Dlatego też powstaje pytanie, jak grać? Jak się przygotować do obstawiania meczów? Jakie dyscypliny sportowe obstawiać, aby wysokie kursy były trafione i aby móc dużo wygrywać?

Przede wszystkim należy uważnie kontrolować wydatki i rzetelnie je analizować. Doświadczeni typerzy, którzy zjedli już zęby na zakładach bukmacherskich w STS, Fortunie, czy też innych firmach, wiedzą, że strategia na wysokie procenty swojego kapitału nie może przynosić dobrych rezultatów. Profesjonalni typerzy starają się grać ostrożnie, dzięki czemu mogą sporo wygrywać w grach hazardowych. Jeśli na zakłady bukmacherskie przeznaczysz 100 zł, to nie powinieneś obstawiać spotkania za więcej niż 3 złote, o czym może powiedzieć większość doświadczonych graczy.

Jak obstawiać mecze? Mocne nerwy to podstawa!

Zakłady bukmacherskie w firmie działającej na licencji Ministerstwa Finansów to źródło wielu emocji, szczególnie u samego bukmachera. Operatorzy po prostu bazują na emocjach graczy. W jaki sposób? Przede wszystkim jest to chęć zysku. Start obstawiania u bukmachera zaczyna się od kilku złotych, ponieważ użytkownika napędza perspektywa wysokiej wygranej. Bardzo często można spotkać się z nagłówkami, że legalny bukmacher stracił ogromne pieniądze, bo ktoś postawił 10 złotych i trafił kupon. W zakładach bukmacherskich jest to bodziec, ponieważ kolejni graczy dokonują wpłat do depozytu i grają. Jeden kupon nie wszedł, to przychodzi chęć odegrania się i postawiane są kolejne pieniądze, nierzadko na wysokie kursy i to nie tylko na mecze w piłce nożnej, ale także inne dyscypliny sportu. Nagle dochodzi do momentu, kiedy nie ma już za co grać, bo każdy kupon nie wszedł, a pieniądze przepadły. Zakłady bukmacherskie wymagają tego, aby być powściągliwym, analizować mecze na żywo i wybierać takie zakłady bukmacherskie, które dają największe szanse na wygraną. Chęć odgrywania się i typowanie kolejnego spotkania bez analizy, bo to przecież pewniak, sprawia, że gracz, zamiast wygrywać, traci kolejne pieniądze. Niektórzy nawet zaczynają kombinować i wybierają typy do kuponów z ligi, o której nie mają pojęcia i nie znają żadnej drużyny. To oczywiście błąd. Podstawa to analiza na start, znalezienie drużyn, które najlepiej rokują na wygraną, a także powściągliwość w obstawianiu i chłodna głowa.

Co to jest zakład bez ryzyka?

Zakład bez ryzyka to promocja typu cash back, którą ma w swojej ofercie niejeden legalny bukmacher w Polsce. Środki przeznaczone na zakłady bez ryzyka są pobierane z konta gracza, czyli depozytu. W przypadku, gdy kupon okaże się wygrany środki wpływają na konto zwycięzcy. W przypadku przegranej gracze otrzymują zwrot środków na depozyt lub konto promocyjne.

Co to jest bonus bez depozytu?

Bonus bez depozytu do promocja, w której bukmacher daje graczowi pewną sumę pieniędzy na zawarcie zakładu lub kilku zakładów bukmacherskich czy sportowych.

Freebet 20 pln

Freebet 20 pln to najchętniej wybierana przez graczy promocja, którą oferują zakłady bukmacherskie. Darmowy zakład bez ryzyka inwestycji własnych pieniędzy przez gracza zawiera najczęściej bonus powitalny.

Czym są sporty wirtualne?

Niejeden bukmacher ma obecnie w swojej ofercie zakłady wirtualne. W tych zakładach gracze mogą przez 24h na dobę obstawiać mecze na żywo fikcyjnych drużyn, które rywalizują ze sobą w danej lidze. Taką ofertę ma między innymi STS, forBET, czy Fortuna. Sporty wirtualne nie wymagają żadnej wpłaty do depozytu, ponieważ nie są częścią promocji. Jest to stała oferta, która zyskała na popularności w głównej mierze w okresie pandemii, kiedy to większość drużyn musiała pauzować z powodu zawieszonych rozgrywek ligi. Poza tym sporty wirtualne to także wyścigi koni, żużel, dart, wyścigi chartów.

Zakłady na żywo

Mecz transmitowany na żywo i możliwość typowania wyniku spotkania to bardzo ciekawa oferta, którą posiada praktycznie każdy bukmacher. W przypadku tego rodzaju typów gracze mają możliwość obstawiania w trakcie trwania spotkania. Szanse na wygraną mogą być duże, jeśli gra faworyt i prowadzi w całym spotkaniu, ale kurs na takie typy jest bardzo niski. Z drugiej strony wybierając typy, które wymagają większego ryzyka, jak na przykład obstawienie, że mecz wygra drużyna, która go aktualnie przegrywa, to można cieszyć się bardzo wysoką wygraną.

Lista legalnych bukmacherów w Polsce

W Polsce prosperują tylko i wyłącznie legalni bukmacherzy, którzy uzyskali specjalną licencję z Ministerstwa Finansów. Jaki jest do wyboru legalny bukmacher w Polsce? Oto lista wszystkich firm, które w 2021 roku umożliwiają obstawianie meczów, oferują bonus od depozytu i bez depozytu, a także mają inne liczne typy:

 • STS
 • Fortuna
 • forBET
 • eWinner
 • LV BET
 • TOTOLOTEK
 • PZBuk
 • TOTALbet
 • Superbet
 • Etoto
 • Polski Bukmacher – Noblebet i OKbet
 • Betclic
 • BetX
 • BestBet
 • Betfan
 • Traf Zakłady Wzajemne
 • Mr Bet

Większość wymienionych bukmacherów została już opisana na naszej stronie, dzięki czemu możesz sprawdzić aktualne oferty, promocje i bonus. Na start proponujemy grę w największych firmach, które cieszą się nie tylko popularnością, ale bogatą ofertą, w której znajdują się liczne typy nie tylko z polskiej ligi, ale także innych zagranicznych.

Zawieranie zakładów wzajemnych – podsumowanie

Należy pamiętać, że bukmacherka jest biznesem wielomilionowym, który zarabia na obstawianiu wydarzeń sportowych. Wygranie z bukmacherem nie jest proste, bo w końcu operator woli wygrywać, aniżeli przegrywać. Owszem na zachętę są dawane liczne promocje, bonus od depozytu, zakład bez ryzyka, bonus na start, czy też kod promocyjny. Jeśli chcesz wiedzieć, jak obstawiać mecze to najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się szczegółowo ze wszystkimi opisanymi punktami. Należy pamiętać, że nie tylko atrakcyjne typy są gwarancją wygranej. Bardzo istotne jest to, aby opierać się na analizie i zdrowym rozsądku. Kierowanie się emocjami prędzej doprowadza graczy do bankructwa, niż do wysokich wygranych. Nie warto kupować tak zwanych pewniaków, ponieważ nie zawsze są one dobrym wyborem. Trafniejsze mogą się okazać własne typy. Ponadto należy grać tylko i wyłącznie u legalnych bukmacherów, którzy zostali wymienieni powyżej.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Witam, wszystko teraz jest jasne. Ale ja mam drobną uwagę do bukmacherów Polskich, zwłaszcza do STS. Ze względu na to, że z tego buka korzystają sporo ludzi pochodzących spoza Polski, mianowicie: Białorusini, Ukraińcy i Rosjanie, to bym zaproponował dodać język rosyjski. Bo wielu z tych graczy po prostu nie ogarniają pojęć, na czym tracą nie tylko oni ale i bukmacherzy..

dobra uwaga, ale to chyba trzeba pisać bezpośrednio do STS xD
Ogólnie to porządny artykuł, który wyjaśnia sporo zagadnień. Wytłumaczyli tak, jak nie tłumaczą matematykę w szkołach, haha.
Brakuje informacji jak ograć bukmachera

Jeśli czytasz ten komentarz a nie artykuł, to popełniasz duży błąd bo informacja jest ważna i aktualna. Ja zawsze obstawiałem bez żadnej strategii i teraz z tego się śmieję. Napewno ta informacja przyda sie nie tylko początkującym graczom. Polecam!

Uhmm, nie wiedziałem że maxikombi działa w taki sposób. Na pewno dzisiaj to wypróbuję. Mam nadzieje że dobrze to zrozumiałem i mi się uda na tym zarobić.
Dzięki za ciekawą informację

Haha, u mnie tak samo. Z dużymi oczami to czytałem xD wczoraj sprawdziłem w grze ten Maxicombi. Działa równo tak, jak opisali to autorzy w tym artykule. Polecam spróbować bo w niektórych momentach ta opcja jest dużo ciekawsza niż zwykły AKO.

Mam nadzieje że nie tylko dla mnie info o maxikombi okazało się przydatne. Przy okazji to na pewno wypróbuję bo wygląda super.
P.S. Jak zauważyłem nazwę artykułu chciałem się pośmiać, że ktoś może nie wiedzieć jak obstawiać mecze.

Instrukcja “jak obstawiać” na przykładzie aplikacji STS:
-Otwierasz appkę;
-Wybierasz dyscyplinę, albo terminy (dziś/jutro itd);
-Klikasz na 1/X/2.
-Wybierasz kolejne wydarzenie albo kwotę, jeśli nie zamierzasz stwarzać kupon AKO.
Koniec.

Żeby wygrywać obstawiając meczy trzeba grać systemowo. Nie grać całym depozytem w żadnym razie. Jeśli masz na koncie 500zł na jedno wydarzenie 5% od tej kwoty – nie więcej. Poza tym są jeszcze sporo poleceń, ale to już temat dla nowego artykułu a nie dla komentarza.

Witam!
Polecam obstawiać tylko w tych dziedzinach, gdzie jesteście ogarnięci
Bo raz spróbowałam ogarnąć tennis, czyli obstawienie i nic z tego dobrego nie wyszło.

Obstawiać trzeba przynajmniej systemowo. Bez systemowej gry bardzo szybko znika depozyt. No i wiadomo, że trzeba znać o regułach wybranej dziedziny sportowej