Hiszpania – Szwecja – typy bukmacherskie

Spotkanie pomiędzy Hiszpanią a Szwecją będzie miało ogromne znaczenie dla nasze reprezentacji. Zarówno jedna, jak i druga ekipa przedstawiana jest w roli faworyta do awansu z grupy, która przez wielu bukmacherów określana jest jako już rozstrzygnięta. W rzeczywistości tak nie jest. Polacy pokazywali już niejednokrotnie, że potrafią zwyciężać z drużynami ze Skandynawii, jednak starcie z Hiszpanią powinno być spacerkiem dla tych drugich.

HISZPANIA - SZWECJA - PONIEDZIAŁEK 14.06.2021 - 21:00

HISZPANIA

x

SZWECJA

1.42

4.50

8.00

Dlatego też mecz pomiędzy Hiszpanią a Szwecją interesuje nie tylko kibiców w krajach, które ze sobą będą rywalizować, ale także i u nas. Idealnie by było, gdyby Polacy wygrali swoje spotkanie, a Hiszpania ze Szwecją zremisowała. Jak będzie? Jakie zdanie na temat tego meczu mają bukmacherzy?

Hiszpania – Szwecja – kursy bukmacherskie online

Eksperci wielu firm bukmacherskich są przekonani, że zwycięzcą tego spotkania będzie Hiszpania. Jak więc wyglądają kursy online na ten mecz? Warto przeanalizować oferty trzech największych firm bukmacherskich w Polsce.

STS Zakłady Bukmacherskie daje kurs na zwycięstwo Hiszpanii w wysokości tylko 1,42, natomiast kurs na remis jest 4,50, a na wygraną Szwecji aż 8,00. Podobnie sytuacja wygląda u innego dużego bukmachera w Polsce, czyli LV Bet, gdzie tryumf gospodarzy jest wyceniany na kurs 1,34, natomiast remis na kurs 4,95. Zwycięstwo gości, choć mało realne nawet z Ibrą w składzie, oszacowano wysokim kursem 10,00. Nieco lepiej szanse Szwedów oceniają eksperci Fortuny. Tutaj wygrana Hiszpanii ma kurs 1,35, natomiast remis 4,60, a zwycięstwo reprezentacji Szwecji zostało wycenione kursem 8,50. Jest on niższy niż w przypadku wcześniej wymienionych zakładów bukmacherskich.

Podane kursy mogą się rzecz jasna zmieniać i wiele wskazuje na to, że tak będzie. Ligi krajowe jeszcze nie zakończyły rozgrywek, a więc istnieje ryzyko złapania urazu przez kluczowego zawodnika, a poza tym nadal niepewny jest udział w Euro 2021 Zlatana Ibrahimovicia, który reklamuje zakłady bukmacherskie, co jest zabronione przepisami FIFA.

Jaki jest więc najbardziej prawdopodobny wynik? Według ekspertów LV BET to zwycięstwo faworyzowanej Hiszpanii. Wynik 1:0 ma oszacowany na kurs 4,75, 2:0 na 4,90, 2:1 oszacowano na  6,20, 3:0 na 6,50, a 3:1 oszacowano na 8,70.

Hiszpania Szwecja kursy
Dla porównania darmowe typy bukmacherskie na Euro 2021 na mecz Hiszpania – Szwecja przy założeniu, że ma szanse wygrać Szwecja, wyglądają następująco: wygrana 1:0 ma zdecydowanie wyższy kurs, bo aż 15,0, zwycięstwo 2:0 to już kurs 29,0, a ewentualna deklasacja 3:0 została oszacowana na niebotycznie wysokim kursie 91,0. Tak bardzo pożądany przez Polaków bezbramkowy remis w tym meczu ma kurs 13,0.

Ranking FIFA obu reprezentacji

Dla wielu graczy znaczenie w trakcie obstawiania meczów ma między innymi pozycja drużyny w rankingu FIFA. Hiszpania plasuje się w nim na pozycji ósmej z dorobkiem 1636 punktów. Natomiast Szwecja zajmuje siedemnaste miejsce i zdobyła 1579 punktów. Natomiast Polska reprezentacja plasuje się na pozycji dziewiętnastej z dorobkiem 1559 punktów.

Poza Szwecją, Hiszpanią i Polską, w grupie na Euro 2021 znalazła się także reprezentacja Słowacji. Ta z kolei zajmuje odległe trzydzieste szóste. Co ciekawe, drużyny Szwecji i Hiszpanii rywalizowały ze sobą w eliminacjach do Euro 2020. Los sprawił, że spotkają się także na tych mistrzostwach.

Hiszpania – Szwecja – typy bukmacherskie

Dla Hiszpanów piłka nożna jest niezwykle istotna. Odwiedzając jakiekolwiek miasta w tym kraju można zobaczyć ludzi w różnym wieku, którzy grają w piłkę nożną. Można ich spotkać w parkach, skwerach, osiedlowych boiska i plażach. Stadiony co kolejkę pękają w szwach, a przynajmniej tak było, gdy nie obowiązywały restrykcje. Piłkarze reprezentacji Hiszpanii często traktowani są jak bohaterzy nardowi.

Ostatnie lata w wykonaniu obu drużyn nie były tak spektakularne. Hiszpania nie zdobyła mistrzostwa świata w 2018 roku, choć była stawiana w gronie faworytów. To z kolei przełożyło się na kursy bukmacherskie oferowane przez zakłady wzajemne w Polsce. Na zdobycie mistrzostwa Europy przez Hiszpanię bukmacherzy stawiają kurs 10.0. Kurs na to, że ekipa La Furia Roja dotrze do finału to już tylko 5.0, natomiast to, że ostatecznie znajdzie się w czołówce turnieju to 2.80.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments