Ekstraklasa transmisje – gdzie oglądać mecze?

Choć PKO BP Ekstraklasa nie może pochwalić się wysokimi notowaniami w rankingu ligowym UEFA, a polskie drużyny nie należą do najlepszych w Europie, to trzeba przyznać, że w naszym kraju cieszy się dużym zainteresowaniem.

Piłka nożna to dyscyplina sportowa o największym zasięgu w naszym kraju. Zazwyczaj każda osoba interesująca się futbolem w Polsce ma swoją ulubioną drużynę w najwyższej klasie rozgrywkowej, której kibicuje. Zmiany infrastrukturalne, jakie zaszły w Polsce, wybudowanie wielu doskonałych stadionów spowodowały, że fani futbolu coraz częściej pojawiają się na trybunach, aby poczuć piłkarskie emocje. Czy konieczne jest wyjście z domu, aby obejrzeć mecz Ekstraklasy? Oczywiście, że nie! Fani PKO BP Ekstraklasy mogą być zadowoleni, ponieważ mają świetne warunki do oglądania transmisji meczów na żywo. Komfort wynika z tego, że pełnie praw telewizyjnych posiada stacja Canal Plus, która zapewnia transmisje live ze wszystkich spotkań w każdej ligowej kolejce. Co więcej, współpraca pomiędzy Ekstraklasą SA a stacją telewizyjną układa się wyśmienicie, o czym świadczy fakt, że każdy mecz jest rozgrywany o innej godzinie. Takie rozwiązanie sprawia, że kibic, który jest pasjonatem ligi polskiej, podczas weekendu jest w stanie obejrzeć wszystkie mecze. W tym artykule odpowiemy na wiele pytań.

Dowiesz się, gdzie można oglądać Ekstraklasę na żywo, wyjaśnimy, kto ma prawa telewizyjne do spotkań Ekstraklasy, a ponadto zdradzimy, gdzie możesz obejrzeć mecze Ekstraklasy zupełnie za darmo. Dodatkowo opiszemy, w jaki sposób kibice mogą cieszyć się transmisjami meczów najlepszej ligi w Polsce na urządzeniach mobilnych. Zostań z nami i dowiedz się wszystkiego o transmisjach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2022/2023!

Prawa do transmisji ekstraklasy
Prawa do transmisji ekstraklasy

Kto ma prawa telewizyjne do Ekstraklasy?

Ligowe rozgrywki Ekstraklasy od długiego czasu kojarzone są przez fanów ze stacją telewizyjną Canal+. Prawa do transmisji meczów Ekstraklasy niezmiennie od 25 lat ma właśnie ta grupa telewizyjna i tak pozostanie jeszcze przynajmniej przez kilka lat. W październiku 2022 roku Ekstraklasa SA oraz grupa Canal+ ogłosiły osiągnięcie kolejnego porozumienia, które sprawiło, że rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy będą pokazywane na terenie Polski w sezonach 2023/24 – 2026/27 w kanałach Canal+.

Na mocny nowego czteroletniego kontraktu transmisje z minimum stu spotkań będą w jakości 4k. Wartość nowego kontraktu to blisko 1,3 miliarda złotych. Zapewni on stacji Canal+ nie tylko prawo do transmisji meczów na żywo, ale także do pokazywania magazynów oraz skrótów spotkań w telewizji, serwisie Canal+Online oraz Internecie. Ponadto transmisje na żywo z jednego meczu w każdej ligowej kolejce PKO PB Ekstraklasy przeprowadza Telewizja Polska, najczęściej za pośrednictwem kanałów telewizyjnych: TVP Sport, TVP1, TVP2. W telewizji otwartej kibice obejrzą także magazyn „GOL” podsumowujący najświeższe wydarzenia w PKO Ekstraklasie.

Mecze ekstraklasy - gdzie oglądać?
Mecze ekstraklasy – gdzie oglądać?

Mecze Ekstraklasy – transmisje w TV

Spotkania PKO BP Ekstraklasy planowane są tak, że żaden mecz nie jest rozgrywany o tej samej godzinie. Wyjątek stanowią dwie ostatnie kolejki sezonu, gdy walka o mistrzostwo Polski, a także pozostanie w lidze, wkracza w decydującą fazę. Z reguły większość ligowych kolejek rozgrywana jest tak, że inauguracja serii gier następuje w piątek o godzinie 18:00, z kolei drugi mecz tego dnia ma miejsce o godzinie 20:30. W sobotę zazwyczaj odbywają się cztery spotkania, a transmisje na żywo pokazywane są w następujących godzinach: 12:30, 15:00, 17:30, 20:00. Z kolei w niedzielę na kibiców spragnionych piłkarskich emocji PKO BP Ekstraklasy czekają trzy starcia. Pierwsze z nich o 12:30, drugie o 15:00, natomiast trzecie o 17:30. Ligowa kolejka przeważnie kończy się poniedziałkowym meczem o godzinie 18:00.

Kibice śledzący piłkarskie pojedynki w PKO BP Ekstraklasie, transmisje meczów na żywo obejrzą w Canal+. Stacja telewizyjna, która ma prawa na wyłączność do pokazywania meczów najwyższej ligi w Polsce do zakończenia sezonu 2026/2027, oferuje transmisje na żywo z wszystkich meczów.

Fani polskiej piłki nożnej obejrzą je w następujących kanałach: Canal+ Premium, Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport 5, Canal+ 4K Ultra HD. Transmisje na żywo to nie wszystko, co stacja telewizyjna przewidziała dla swoich klientów. Abonenci zainteresowani ligowymi rozgrywkami będą mogli oglądać retransmisje meczów z polskich stadionów, a także uzyskają dostęp do wielu programów i magazynów związanych z futbolem w Polsce w najlepszym wydaniu.

Zawsze przed drugim meczem w każdej ligowej kolejce stacja Canal+ dedykuje swoim klientom magazyn Super Piątek, natomiast w sobotę po ostatnim rozegranym spotkaniu ma miejsce magazyn Liga+. W nim eksperci, zaproszeni goście oraz komentatorzy oceniają dotychczas rozegrane spotkania PKO BP Ekstraklasy, a także dokonują analizy meczów. Ponadto serwowane są wywiady z zawodnikami, trenerami, najciekawsze akcje oraz najpiękniejsze gole.

Co na kibiców polskiej ligi czeka w niedzielę oprócz transmisji meczów na żywo? Oczywiście mowa o magazynie Liga+Extra! W nim prowadzący Krzysztof Marciniak oraz Bartosz Gleń rozmawiają o weekendowych wydarzeniach na polskich stadionach, a także podsumowują ligową kolejkę. W studio zazwyczaj gości trener lub zawodnik jednej z osiemnastu drużyn występujących w PKO BP Ekstraklasie. Stacja Canal+ znakomicie opakowuje ligę polską od strony medialnej, dlatego też przygotowała dla kibiców wesołą dawkę emocji w postaci Turbokozaka. Co tydzień w programie prowadzonym przez Bartosza Ignacika bierze udział jeden z zawodników występujący na polskich boiskach, który mierzy się z przygotowanymi konkurencjami piłkarskimi.

Betomania - STS kod promocyjny

W poniedziałki o 21:00 w stacji Canal+ ma miejsce kolejny z programów, poświęcony rodzimej lidze, czyli „Ekstraklasa po godzinach”. To dość nietypowe podsumowanie najciekawszych wydarzeń w polskich rozgrywkach piłkarskich.

W programie pojawia się dużo humoru, a prowadzący wraz z zaproszonym gościem komentują najważniejsze wydarzenie ligowej kolejki. Ponadto w programie „Ekstraklasa po godzinach” przypominane są jubileusze, niecodzienne sytuacje z boisk, czy występy zawodników przed kamerami. Bardzo ważnym elementem są cykle tematyczne, w których piłkarze wykazują się umiejętnościami stricte piłkarskimi, ale także sprawdzana jest ich wiedza. Swój kącik w programie mają także kibice, którzy mogą zabłysnąć w mini-dziale publikacje i kreacje fanów, gdzie ukazują się memy. Oczywiście w programie „Ekstraklasa po godzinach” nie brakuje reportaży dziennikarskich przedstawiających polską ligę, zespoły, zawodników, czy członków sztabów szkoleniowych.

Jak wygląda sytuacja związana z pakietami telewizyjnymi oferującymi dostęp do transmisji meczów PKO BP Ekstraklasy na ekranach telewizorów? Kluczowym czynnikiem jest wykupienie pakietu, z dostępem do kanałów stacji Canal+. Taką możliwość mają nie tylko klienci stacji Canal+, ale także abonenci wielu sieci kablowych, wśród których należy wymienić UPC, Vectra, Toya. W zależności od wybieranych opcji ceny pakietów są różne. Dużym atutem dla kibiców, którzy zdecydują się wykupić kanały telewizyjne stacji Canal+ jest fakt, że oprócz transmisji spotkań PKO BP Ekstraklasy abonenci obejrzą także rozgrywki La Liga, Premier League, czy prestiżowe rozgrywki NBA.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, rozgrywki PKO BP Ekstraklasy transmitowane są także w Telewizji Polskiej. Jeden mecz w każdej ligowej kolejce jest pokazywany na żywo w TVP Sport lub TVP1 i TVP2. W ten sposób każda osoba posiadająca podstawowy pakiet telewizyjny może cieszyć się piłkarskimi emocjami w ekstraklasowym wydaniu.

Bonus nawet do 333 PLN
4.5

Gdzie oglądać mecze Ekstraklasy?

Dostęp do wszystkich transmisji meczów PKO BP Ekstraklasy kibice piłki nożnej otrzymają dzięki pakietowi Canal+. Mecze ligi polskiej na żywo pokazywane są na następujących kanałach telewizyjnych: Canal+ Premium, Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport 5, Canal+ 4K Ultra HD. Ponadto jeden mecz w każdej ligowej kolejce fani polskiego futbolu obejrzą w TVP Sport. Czy transmisje meczów Ekstraklasy w tradycyjnej telewizji to jedyne rozwiązanie? Oczywiście, że nie! Rozwój technologii oraz nowe możliwości, które są dostępne na rynku, powodują, że sympatycy polskich klubów mogą zobaczyć swoją ulubioną drużyną w akcji dzięki internetowym platformom. PKO BP Ekstraklasę można oglądać na żywo w telewizji i Internecie, za sprawą Canal+Online oraz Player.pl. Obie platformy oferują dostęp do kanałów, które pozwolą na oglądnięcie wszystkich meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wystarczy wykupić stosowny pakiet, a następnie przeżywać piłkarskie emocje na żywo na urządzeniach mobilnych.

Warto zaznaczyć, że PKO Ekstraklasa jest dostępna także poza granicami Polski. W jakich krajach kibice obejrzą transmisje meczów polskiej ligi? W Niemczech, Austrii i Szwajcarii trzy mecze każdej kolejki transmituje platforma Sportdigital, po dwa mecze obejrzą kibice w Izraelu za sprawą Maariv, natomiast wszystkie spotkania pokazuje ArenaSport, która dostępna jest dla kibiców w Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Serbii, Czarnogórze, Macedonii Płn., Kosowie, Chorwacji. Transmisje Ekstraklasy fani obejrzą także dzięki uprzejmości TV Joj na Słowacji.

Oglądać mecze Ekstraklasy online można również za pośrednictwem strony internetowej www.ekstraklasa.tv. To rozwiązanie zarezerwowane jest jednak wyłącznie dla osób znajdujących się na terenie Unii Europejskiej, nie uwzględniając Polski. W Ekstraklasa TV kibice mogą wykupić dostęp do pojedynczego spotkania bądź skorzystać z opcji abonamentów na transmisje Ekstraklasy.

Ekstraklasa - liga Polska
Ekstraklasa – liga Polska

Mecze ekstraklasy online

Duża część kibiców przyzwyczaiła się do tego, że oglądanie meczów nie musi być związane z korzystaniem z telewizora. Dziś bardzo popularne w piłce nożnej stały się transmisje online i livestream, które są dużą konkurencją dla tradycyjnych transmisji telewizyjnych. Dlaczego to rozwiązanie stało się tak popularne? Z prostej przyczyny, ponieważ kibice mogą oglądać Ekstraklasę online z dowolnego miejsca na ziemi, mając zaledwie dostęp do urządzenia mobilnego oraz Internetu. W ten sposób fani piłki nożnej nie są w żadnym stopniu ograniczeni, a mecz swojej ulubionej drużyny mogą obejrzeć, będąc nawet na plaży podczas wakacji. Dokładnie z takiego rozwiązania można skorzystać, oglądając transmisje meczów Ekstraklasy.

Mecze Ekstraklasy online dostępne są na internetowych platformach Canal+Online oraz Player.pl. Wspomniane platformy udostępniają na swoich stronach internetowych oraz w aplikacjach mobilnych niezbędne kanały, na których kibice znajdą wszystkie mecze PKO BP Ekstraklasy, a także wszystkie magazyny poświęcone ligowym rozgrywkom. Warto podkreślić, że jeden mecz każdej kolejki można oglądać za darmo w otwartym kanale TVP, ale także online. W jaki sposób? Klienci mają do wyboru dwie opcje. Jedną z nich jest śledzenie transmisji online pod adresem www.sport.tvp.pl, natomiast druga to aplikacja mobilna TVP Sport. Warto podkreślić, że na powyższych platformach wszystkie transmisje meczów polskiej Ekstraklasy są w 100% legalne.

Ekstraklasa - transmisje w TV
Ekstraklasa – transmisje w TV

Gdzie oglądać mecze ekstraklasy za darmo?

Dziś kibice chcący obejrzeć najlepsze europejskie rozgrywki piłkarskie muszą się liczyć z wykupieniem sporej liczby pakietów telewizyjnych lub abonamentów. Nie wszyscy będą chcieli wydawać pieniądze na dostęp do kolejnych kanałów sportowych i wobec tego poszukują informacji, czy mogą oglądać Ekstraklasę za darmo. Darmowy dostęp do jednego meczu PKO Bank Polski Ekstraklasy każdej kolejki oferuje Telewizja Polska. Kibice mogą go obejrzeć na kanale otwartym TVP Sport, za pośrednictwem strony internetowej www.sport.tvp.pl, lub po prostu w aplikacji TVP Sport. Ponadto podsumowanie wszystkich meczów po każdej kolejce ma miejsce w magazynie „GOL”, który emitowany jest w każdy poniedziałek. Dostęp do niego również jest darmowy, ponieważ jest realizowany przez Telewizję Polską.

Kto najczęściej komentuje mecze ekstraklasy?

Kibice piłki nożnej od lat przyzwyczajeni są do przeprowadzania transferów pomiędzy klubami i z utęsknieniem wyczekują na letnie lub zimowe okienko transferowe. W Polsce funkcjonuje wiele stacji telewizyjnych, które transmitują mecze piłki nożnej. Oferują one dostęp do różnych lig piłkarskich, w zależności od posiadanych praw telewizyjnych. Wobec tego transfery mają miejsce również wśród dziennikarzy i komentatorów telewizyjnych, którzy zmieniają swoich pracodawców. Stacja Canal+ od długiego czasu transmituje mecze PKO BP Ekstraklasy, więc skład komentatorski powinien być stały. Jacy komentatorzy najczęściej komentują mecze Ekstraklasy? W Canal+ przy meczach najwyższej klasy rozgrywkowej za mikrofonem najczęściej pracują: Adam Marchliński, Bartosz Gleń, Marcin Rosłoń, Rafał Dębiński, Żelisław Żyżyński, Tomasz Ćwiąkała, Robert Skrzyński, Michał Mitrut oraz Piotr Glamowski. Wśród ekspertów można spotkać byłych zawodników jak np. Grzegorz Mielcarski, Marcin Baszczyński, czy Remigiusz Jezierski. Jak sytuacja wygląda w TVP? Bardzo często spotkania Ekstraklasy komentuje Jacek Laskowski wraz z Robertem Podolińskim, natomiast w przedmeczowym studio często pojawiają się Marcin Żewłakow, czy Jarosław Bieniuk.

FAQ

Gdzie oglądać mecze Ekstraklasy?

Kibice mogą oglądać Ekstraklasę za pośrednictwem kanałów stacji Canal Plus, a także TVP Sport. Ponadto w Internecie dzięki Canal+Online i Player.pl. Co więcej, transmisje meczów Ekstraklasy pokazywane są za granicą na www.ekstraklasa.tv.

Kto transmituje mecze Ekstraklasy?

Mecze Ekstraklasy transmitowane są za sprawą stacji Canal+, a także Telewizji Polskiej.

Gdzie oglądać mecze Ekstraklasy za darmo?

Darmowy dostęp do transmisji meczów Ekstraklasy oferuje Telewizja Polska, która w każdej kolejce pokazuje jeden mecz w kanale TVP Sport.

Na jakim programie można oglądać Ekstraklasę?

Oglądać transmisje można w następujących kanałach telewizyjnych: Canal+ Premium, Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport 5, Canal+ 4K Ultra HD oraz TVP Sport.

4.7/5 - (6 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments