Dania – Finlandia – kursy, typy bukmacherskie

Euro 2021 to turniej, w którym nie ma słabych drużyn. Z pewnością także pojawi się na nim wiele niespodzianek i nieoczekiwanych wyników. Jednym z ciekawszych spotkań będzie na pewno mecz Dani z Finlandią, a więc pojedynek dwóch ekip ze Skandynawii. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ obie reprezentacje już kilkukrotnie ze sobą rywalizowały i zawsze towarzyszyły temu wydarzeniu spore emocje. Kto wygra potyczkę na Euro 2021?

Dania – Finlandia – historia spotkań

Dania Finlandia kursy
Bardzo ciekawie zapowiada się pierwsza kolejka grupy B na Euro 2021. Meczem otwierającym rywalizację w tej grupie będzie pojedynek pomiędzy Danią i Finlandią, a więc dwóch Skandynawskich ekip. Historia meczów obu ekip jest bardzo bogata. Dotychczas obie ekipy stawały naprzeciwko siebie już 59 razy. Bilans jest korzystny dla Duńczyków, którzy wygrali 39 spotkań. Finowie wygrali jedynie 10, a w pozostałych 10 padł remis.

Biorąc pod uwagę Skandynawski charakter, możemy spodziewać się bardzo dobrego spotkania, które będzie elektryzowało nie tylko widzów, ale także samych piłkarzy. Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi ekipami skończyło się wygraną Danii 2:1 w 2011 roku. Wtedy to obie reprezentacje wzięły udział w towarzyskim turnieju w Esbjerg.

Grający przed własną publicznością Duńczycy są oczywiście faworytem meczu. Widać to także po kursach u bukmacherów. Darmowe typy bukmacherskie na Euro 2021 kształtują się tak, że na Danię jest kurs około 1.50, natomiast na Finlandię około 6.50. Najwyższy kurs na remis w tym meczu można znaleźć na STS i wynosi on 4.25.

Dania – Finlandia – kursy na Euro 2021

Obstawienie meczu Dania – Finlandia będzie świetną rozrywką, ponieważ przy odpowiednim typowaniu można zebrać trochę gotówki. Oczywiście typowania bukmacherów opowiadają się za Duńczykami, którzy mają mocniejszy skład. Świetnie odzwierciedlają to kursy, ale trzeba mieć także świadomość, że sport jest nieprzewidywalny. Niektóre ekipy potrafią bardzo dobrze się zmotywować przy okazji meczów rangi mistrzowskiej. Przykładem może być na przykład Walia, która zajęła trzecie miejsce w poprzedniej edycji Mistrzostw Europy.

Euro 2021 – kursy na Danię

Na stronach bukmacherów można znaleźć już kursy na mecz Dania – Finlandia. Faworytem są Duńczycy i oczywiście wszystko wskazuje na to, że ta reprezentacja zdobędzie więcej bramek. Dania jest ekipą znacznie bardziej doświadczoną i lepszą pod względem sportowym. Pokazuje to ostatni wynik meczu w Esbjerg, który wygrali 2:1. Czy i tym razem Dania będzie schodzić z murawy zwycięska? Jest to scenariusz jak najbardziej prawdopodobny. Jeśli chce się obstawić Danię w roli faworyta, nie można spodziewać się powalających kursów, ale szanse na to, że mecz wejdzie są jednak większe.

Euro 2021 – kursy na Finlandię

Darmowe typy bukmacherskie na Euro 2021 są dostępne w zakładach bukmacherskich już od dłuższego czasu. Oczywiście, mogą one ulegać zmianie, ale nie należy spodziewać się jakichś wysokich skoków. Czy Finlandia może zostać postawiona w roli faworyta do wygrania tego spotkania? Raczej nie i świetnie odzwierciedlają to kursy u bukmacherów na to spotkanie. Biorąc pod uwagę piłkarzy obu krajów można zobaczyć, że to Duńczycy zdecydowanie lepiej wyglądają na papierze. Nie oznacza to wcale, że Finowie nie mogą sprawić niemałej sensacji. Typowanie ich jako zwycięzców tego pojedynku może być z pewnością bardzo ryzykowne, ale też opłacalne. Czy Finom uda się pokonać Duńczyków na Ero 2021? To się okaże, ale na pewno Finlandia będzie miała niezwykle trudną przeprawę do pokonania.

Dania – Finlandia – typy. Czy opłaca się obstawiać?

Czy obstawienie meczu Dania – Finlandia na Euro 2021 może być opłacalnym ruchem? Tak, ale od razu trzeba zaznaczyć, że nie można spodziewać się wysokich wygranych, jeśli postawi się na zwycięstwo Duńczyków. Finowie z kolei mogą sprawić niespodziankę, ale mało kto w to wierzy, wraz z bukmacherami. Turniej Euro 2021 to z pewnością jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń sportowych w tym roku, a typowanie wyników wcale nie jest takie proste. Nawet jeśli teoretycznie na papierze są tak zwani pewniacy.

Ocena

Dziennikarz sportowy i redaktor, były piłkarz z 10-letnim doświadczeniem na różnych szczeblach rozgrywkowych. Trenował także Futsal i Beach Soccer. Nie obce są mu rozgrywki koszykówki, piłki ręcznej, a także turnieje snookera. Fan obstawiania zakładów bukmacherskich. Biegacz amator z życiówką 40:11 min na 10 km. W przeszłości także prowadził audycje radiowe związane z kobiecą piłką nożną.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments