Co to jest bankroll i jak nim zarządzać?

W zakładach bukmacherskich funkcjonuje wiele pojęć, którymi sprawnie posługują się gracze. Przystępując do zawierania zakładów i typowania wyników początkujący klienci powinni się z nimi zapoznać. Wszystko po to, aby swobodnie poruszać się po stronach internetowych bukmacherów. Niewątpliwie terminem, który należy poznać jest bankroll. Sprawdzamy czym jest bankroll i jak możemy nim zarządzać w zakładach bukmacherskich. Zostań z nami i poznaj szczegóły!

Bankroll w zakładach bukmacherskich
Bankroll w zakładach bukmacherskich

Co to jest bankroll?

W świecie bukmacherów internetowych warunkiem koniecznym do zawierania zakładów wzajemnych przez graczy jest dokonanie wpłaty na konto, a więc posiadanie swojego własnego depozytu. Na co dzień zapewne każdy z nas słyszał to określenie, które w języku polskim oznacza przedmioty lub pieniądze oddane jakiejś instytucji na przechowanie. Dokładnie tak samo jest z depozytem u bukmachera, lecz nasze środki wpłacamy po to, aby nimi obracać przez obstawianie kuponów. Samo pojęcie depozyt gracze wielokrotnie spotkają na swojej drodze bukmacherskiej, bowiem z reguły odnosi się także do wielu atrakcyjnych bonusów oferowanych przez firmy.

W słowniku bardziej doświadczonych graczy zakładów bukmacherskich znajdzie się również słowo bankroll. Dla typerów jest to synonim słowa depozyt, lecz ma zdecydowanie szersze znaczenie. Warto się z nim zapoznać, jeśli chcemy skorzystać z wielu możliwości, jakie oferują firmy bukmacherskie. Bankroll jest dużo bardziej popularny w grach hazardowych oferowanych przez firmy bukmacherskie i odnosi się do całego budżetu, jaki mamy przeznaczony na grę. Szczególne często używany jest przez graczy pokera. Pozwala on również na uporządkowanie gry. W sytuacji gdy do swoich pieniędzy podchodzimy na zasadzie jednostek, a więc czegoś, czym możemy zarządzać, zmienia się nasze nastawienie do obstawiania. Kierujemy się większym rozsądkiem, a nasza przygoda bukmacherska nie jest zlepkiem, losowo wybranych zdarzeń, przez które regularnie tracimy środki. Posiadanie bankrollu ma duży wpływ na bardziej przemyślane ruchy. Dzięki temu zaczynamy rozmyślać nad odpowiednią taktyką oraz zbudowaniem powtarzalnych schematów, które zawierając zakłady, mają przynieść zyski w przyszłości. Dlatego tak ważne jest umiejętne zarządzanie bankrollem.

Zarządzanie bankrollem
Zarządzanie bankrollem

Zarządzanie bankrollem

Wszyscy klienci zakładów bukmacherskich chcieliby poznać gotowy system, który zapewni im sukces i pozwoli regularnie wygrywać. Nie ma jednak przepisu na zwycięstwa nad bukmacherem. Pomimo tego świadome i umiejętne zarządzanie bankrollem z pewnością przyczyni się do zwiększenia szansy na wygraną i zminimalizuje ryzyko porażki. Wobec tego warto zastosować poniższe rady.

Przede wszystkim przystępując do obstawiania zakładów bukmacherskich, powinniśmy mieć jasno sprecyzowany cel, który chcemy osiągnąć. Kolejnym krokiem powinno być wyznaczenie zadania, wokół którego zbudujemy strategię zawierania zakładów. Rozpoczynając przygodę z bukmacherem, wpłacamy określoną kwotę pieniędzy, więc musimy także podjąć decyzję co do maksymalnego limitu pieniędzy na jeden zakład. To naprawdę bardzo ważne i pomimo emocji nie powinniśmy odchodzić od ustalonej kwoty.

Porażki zdarzają się w sporcie, w każdej dziedzinie życia i mają miejsce również w zakładach bukmacherskich. Decydując się na typowanie zakładów, musimy zdawać sobie sprawę, że oprócz wygranych przyjdą też gorsze momenty w postaci przegranych kuponów. Wówczas musimy zachować spokój i pogodzić się z nietrafionym kuponem. Co więcej, nie mogą one wpłynąć na naszą strategię. Fundamentalną częścią zarządzania bankrollem jest unikanie pochopnych decyzji, które zazwyczaj negatywnie wpływają na nasz budżet.

Betomania - STS kod promocyjny

Po pewnym czasie stosowania powyższych rad odnoszących się do zarządzania bankrollem zauważymy pewne efekty. Może się okazać, że notujemy dobre wyniki, a nasze zdarzenia są zbyt asekuracyjne. Wobec tego musimy prowadzić analizy, monitorować naszą strategię, aby wprowadzać w niej pewne modyfikacje, które pozwolą ją ulepszyć.

Bankroll w zakładach bukmacherskich

Aby odnieść sukces w zakładach bukmacherskich, trzeba z głową dysponować bankrollem. Przede wszystkim nasz bankroll powinien być oddzielony od reszty posiadanych pieniędzy, które mamy zarezerwowane na codzienne wydatki. Zakłady bukmacherskie oferują narzędzia, dzięki którym możemy zwiększyć swój bankroll, nie narażając się na utratę posiadanych środków. Jak to możliwe? Wszystko dzięki promocjom, które oferują legalni bukmacherzy. Oczywiście mowa tutaj o bonusach i pakietach powitalnych, które proponuje każdy z bukmacherów działających w Polsce. Zatem, aby zwiększyć swój bankroll, powinniśmy być na bieżąco ze wszystkimi promocjami.

Ile pieniędzy stawiać w zakładach?
Ile pieniędzy stawiać w zakładach?

Ile pieniędzy stawiać na pojedynczy kupon?

Wielu klientów zakładów bukmacherskich zadaję sobie pytanie, jaki jest przepis na sukces, aby regularnie notować wygrane podczas obstawiania kuponów. Inni pytają również o wskazówki dotyczące dysponowania depozytem. Jak więc powinno to wyglądać? Decydując się na zawieranie zakładów, musimy liczyć się z tym, że oprócz dobrych dni, w których będziemy notować zyski, również pojawią się takie, podczas których nasze kupony okażą się przegrane. Wobec tego musimy podejść do typowania wyników z głową i rozsądnie zarządzać bankrollem. Aby zapewnić sobie komfort i możliwość przetrwania dłuższej serii porażek, jeśli te nadejdą, rekomendujemy, żeby na jeden kupon stawiać nie więcej niż 3% posiadanego bankrolla. Ponadto gracze powinni dążyć do stabilizacji i trzymania się wskazanej reguły. Nie powinni ulegać emocjom i decydować się na zwiększenie bankrolla w momencie, gdy wydaje im się, że zwycięstwo danej drużyny jest pewniakiem. W sporcie zdarzają się niespodzianki i faworyt potrafi przegrać z najsłabszą drużyną w lidze. W przypadku porażek także trzeba zachować czujność i chłodną głowę. Nie można za wszelką cenę chcieć się odegrać, stawiając następny kupon, bowiem taka droga może wpędzić typera na ścieżkę przegranych.

Bonus nawet do 333 PLN
4.5

Zaawansowane zarządzanie bankrollem

Chwilę wcześniej wspomnieliśmy, że zalecamy stawiać na jeden kupon nie więcej niż 3% posiadanego bankrollu, a także, aby nie ulegać pokusom i stawiać większych pieniędzy na zdecydowanego faworyta. Trzeba pamiętać, że aby zostać dobrym graczem, trzeba popełnić wiele błędów, z których należy wyciągnąć wnioski. Idealną sytuacją jest ta, kiedy gracz osiągnie skuteczność na poziomie minimum 60%.

Zaawansowane zarządzanie bankrollem wiążę się z równowagą. W momencie gdy zdajemy sobie sprawę, że chcemy przejść na wyższy limit, powinniśmy być w 100% pewni, że dajemy sobie radę z obecnym. Gracze muszą być bardzo cierpliwi i budować swój bankroll w odniesieniu do ustalonych zasad.

Doświadczeni gracze zakładów bukmacherskich powinni monitorować rynek, aby być na bieżąco z ofertami legalnych bukmacherów. Umiejętne zarządzanie bankrollem wiąże się z maksymalizacją zysków. Jak wiemy często kursy na te same zdarzenia, różnią się w zależności od danej firmy. Wobec tego najlepiej, aby gracz posiadał konta u kilku bukmacherów i na podstawie wystawionych kursy decydował się na obstawienie kuponu. W pewnym sensie można powiedzieć, że zakłady bukmacherskie to walka typera z bukmacherem. Trzeba wykorzystywać najdrobniejsze szczegóły, aby mieć nad nim przewagę.

Dość popularną metodą do umiejętnego zarządzania bankrollem jest metoda Kelly’ego. Na czym ona polega? Pozwala ona obliczyć wysokość zakładu, biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo zwycięstwa drużyny lub zawodnika, a także wartości kursów w zestawieniu ze wspomnianym prawdopodobieństwem. Istnieje kilka rodzajów metody Kelly’ego, która pozwala graczom oszacować wysokość stawki na dany zakład.

Najczęstsze pytania – bankroll

1️⃣ Co to jest bankroll?

Jest to synonim słowa depozyt, lecz ma zdecydowanie szersze znaczenie w świecie zakładów bukmacherskich. Bankroll zazwyczaj jest używany przez bardziej doświadczonych graczy. Odnosi się do całego budżetu, jaki mamy przeznaczony na grę.

2️⃣ Jak zarządzać bankrollem?

Obstawiając zakłady bukmacherskie, gracze powinni mieć jasno sprecyzowany cel, który chcą osiągnąć. Następnie muszą wyznaczyć zadanie, wokół którego zbudują strategie zawierania zakładów. Kolejnym krokiem jest wyznaczenie limitu pieniędzy na jeden zakład, którego musimy się ściśle trzymać.

3️⃣ Bankroll jak liczyć?

Sugerowanym rozwiązaniem jest skorzystanie z metody Kelly’ego.

Ocena
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments