Czy Expekt to legalny bukmacher w Polsce?

Zaktualizowano 14 lipca 2021

Czy Expekt to legalny bukmacher w Polsce?

Expekt to zdecydowanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek bukmacherskich w Europie. Każdy fan szeroko rozumianego sportu lub zakładów wzajemnych online kojarzy ją, chociażby z widzenia i sponsoringu najpopularniejszych drużyn oraz eventów. Nic w tym dziwnego, gdyż Expekt istnieje już od 1999 roku i jest jedną z najstarszych platform bukmacherskich w internecie. Natomiast nie sposób zauważyć, że Expekt z polskiego rynku całkiem zniknął jakiś czas temu. Dlaczego tak się stało? Gdzie podział się rynkowy gigant i dlaczego zaprzestał reklamowania się w Polsce?

Bukmacher Expekt – co się z nim stało?

Dla osób, które rozpoczęły przygodę z zakładami wzajemnymi w ostatnim czasie z pewnością marka Expekt niewiele mówi, natomiast Ci bardziej doświadczeni bardzo dobrze pamiętają jego akcje promocyjne. Wszystko zmieniło się po nowelizacji ustawy o grach hazardowych, kiedy to z polskiego rynku wycofały się praktycznie wszystkie zagraniczne firmy bukmacherskie, a w tym Expekt. Co więcej, od 1 lipca 2017 roku strona internetowa bukmachera Expekt została dodana do nadzorowanego przez Ministerstwo Finansów rejestru domen zakazanych.

Bukmacher Expekt – historia

Expekt to firma znana europejskim fanom zakładów bukmacherskich już od ponad 20 lat. Co prawda wywodzi się ze Skandynawii i to właśnie w Szwecji rozpoczęła swoją wieloletnią przygodę, to jej marka po niedługim czasie rozpoznawalna była na całym stary kontynencie – w tym w Polsce. Firma założona przez Christiana Haupta i Conny’ego Gesara była jednym z pierwszych bukmacherów zagranicznych, którzy weszli na polski rynek.

Expekt – aktywny udział w piłkarskim życiu

Szwedzki bukmacher Expekt zdobył w Polsce dużą rozpoznawalność głównie dzięki szeroko zakrojonym akcjom promocyjnym. W czasach świetności szwedzkiej firmy, jej ambasadorem w naszym kraju był dobrze nam wszystkim znany Zbigniew Boniek, a także popularny komentator sportowy Mateusz Borek. Co więcej, Expekt aktywnie brał udział w rozwoju krajowej ligi piłkarskiej, czego dowodzą umowy sponsorskie z Cracovią, Górnikiem Zabrze, a nawet reprezentacją Polski! Wsparcie to skończyło się wraz z zaostrzeniem prawa dotyczącego hazardu i zakładów wzajemnych.

Solidna oraz innowacyjna oferta na zakłady bukmacherskie

Co przemawiało za tak dużą popularnością bukmachera Expekt w czasach gdy rynek zakładów wzajemnych dopiero rozwijał się w kraju nad Wisłą? Przede wszystkim była to bogata oferta zakładów i wysokie kursy. Nie brakowało tu także innowacyjności, wszak właśnie od platformy Expekt wielu fanów sportu zaczynało swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi online. Opinie o bukmacherze Expekt w tych czasach były przeważnie pozytywne, a sam serwis internetowy wskazywał drogę swoim przyszłym następcom. Nie brakowało tam pierwszych opcji związanych z zapraszaniem znajomych i konkurowania pod względem skuteczności obstawiania wyników sportowych. Nic dziwnego zatem, że w momencie szczytu popularności strona dostępna była aż w 23 językach, a zdecydowało się skorzystać z niej około 2 milionów graczy.

Expekt i Betlic – co ich łączy?

Jak już wspomnieliśmy, firma posiada szwedzkie korzenie, ale jako swoją siedzibę założyciele wybrali popularną Maltę. Nieprzerwaną passę sukcesów skandynawskiego bukmachera rozpoczęła natomiast umowa sprzedaży udziałów grupie Mangas – właścicielowi dobrze znanych w bukmacherskim świecie marek, takich jak Bet-at-home czy Betclic. Francuski gigant dużo większe nakłady inwestował w pozostałe marki, a Expekt mówiąc delikatnie, poszedł w odstawkę. Wymiana większości kadry kierowniczej oraz ograniczenie nakładów promocyjnych sprawiło, że Expekt powoli zaczął tracić z trudem wypracowaną pozycję.

Expekt – czy to legalny bukmacher w 2021 roku?

czy Expekt to legalny bukmacher

Expekt działał jako legalny bukmacher na polskim rynku do momentu wejścia w życie ustawy hazardowej. Zmiany te zaczęły obowiązywać 1 kwietnia 2017 roku i od tego czasu każda firma, która chce oferować zakłady bukmacherskie użytkownikom z Polski, musi uprzednio uzyskać wydawaną przez Ministerstwo Finansów licencję. Taki proces trwa przynajmniej kilka miesięcy, a warunkiem otrzymania odpowiedniej koncesji jest spełnienie rygorystycznych wymagań określonych w ustawie hazardowej. Ponieważ firma do tej pory nie spełniła wymogów stawianych przez polskie organy państwowe, korzystanie z oferty bukmachera Expekt stało się nielegalne.

Bukmacher Expekt nie jest jedyną ofiarą wprowadzonych zmian legislacyjnych. Od momentu, kiedy legalny bukmacher musi posiadać ważną licencję Ministerstwa Finansów, większość zagranicznych operatorów wycofała się z polskiego rynku. Warto jednak pamiętać o tym, że niektórzy z nich powrócili po spełnieniu wszystkich wymagań. Tak właśnie było w przypadku bukmachera Betclic.

Status strony bukmachera Expekt w Polsce

Ponieważ Expekt do tej pory nie spełnił wymagań narzuconych przez Ministerstwo Finansów i nie posiada licencji uprawniającej do organizowania zakładów wzajemnych w Polsce, korzystanie z jego usług jest nielegalne, a to wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami prawnymi. W związku z tym adres expekt.com trafił do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą dostępnego pod adresem hazard.mf.gov.pl. Dlatego właśnie domena Expekt zostaje blokowana przez operatorów w przypadku chęci jej odwiedzenia.

Bukmacher Expekt – czy da się zalogować?

Niestety gracze z Polski nie mogą tego zrobić w legalny sposób. Po wpisaniu adresu platformy internetowej bukmachera Expekt zostajemy automatycznie przekierowani na stronę finanse.mf.gov.pl, a naszym oczom ukazuje się komunikat rozpoczynający się od tego, że „strona internetowa, z którą podjęto próbę połączenia jest wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych”.

Jedynym sposobem na sprawdzenie oferty bukmachera Expekt będzie skorzystanie z usługi VPN zamieniającej nasze IP, tak aby przeglądarka uznała, że łączymy się z serwisem z innego kraju. Przypominamy jednak, że korzystanie z oferty bukmachera Expekt przez polskich graczy uznawane jest za przestępstwo skarbowe, a co za tym idzie, grążą nam za to wysokie kary finansowe.

Kiedy Expekt legalnie w Polsce?

W tej chwili nic nie wskazuje na to, aby Expekt miał w najbliższym czasie dołączyć do grona legalnych bukmacherów oferujących swoje usługi w Polsce. Należy pamiętać o tym, że taki proces jest dość wymagający, a co za tym idzie, bukmacher musiałby faktycznie znów zainteresować się naszym rynkiem.

Po wspomnianych wcześniej przetasowaniach w kadrze zarządzającej oraz ograniczeniu działań reklamowych Expekt skupił się na rynku skandynawskim i aktualnie nic nie wskazuje na to, aby miał zamiar zalegalizować swoją działalność w Polsce.

Promyk nadziei dla fanów szwedzkiego bukmachera?

W pierwszej połowie tego roku spółka Expekt Nordics została w całości przejęta przez LeoVegas, a co za tym idzie prawa do marki oraz dostęp do bazy klientów zmienią właściciela. Czy to szansa na pojawienie się bukmachera Expekt w Polsce? Fanom tej marki niestety pozostaje tylko czekać. Jednak naszym zdaniem prędzej doczekamy się debiutu innych bukmacherskich gigantów – na przykład 1xBet lub Bet365. Co ciekawe pierwszy z nich zalegalizował swoją działalność we Włoszech.

Gdzie bukmacher Expekt jest legalny?

Wiemy już, że pozycja bukmachera Expekt znacząco zmalała w ostatnich latach. Natomiast nie oznacza to, że przestał walczyć o swój kawałek tortu w innych krajach. Z jego usług mogą korzystać obywatele innych państw Unii Europejskiej, gdzie nie zostały wprowadzone tak drastyczne zmiany, jak u nas, a także gracze z innych części świata – na przykład Brazylii, Kanady oraz Japonii.

Bukmacher Expekt – bieżąca sytuacja

Sugerując się wypowiedziami dyrektora generalnego LeoVegas, należy spodziewać się tego, że marka Expekt skupi się na budowaniu swojej marki w krajach skandynawskich. Jak twierdzi Gustaf Hagman, zakup ten jest dla grupy kamieniem milowym, a głównym celem, jaki ma im przyświecać, to ponowne uczynienie z bukmachera Expekt wiodącej marki zakładów sportowych w Skandynawii. Jakie mają na to szanse? Naszym zdaniem dość marne, a na razie możemy jedynie przyjrzeć się aktualnej ofercie bukmachera.

Ogólne informacje o bukmacherze Expekt

Ogólne informacje

Bukmacher Expekt to zdecydowanie jedna z najbardziej doświadczonych firm pozwalających na zawieranie zakładów wzajemnych online. Niestety z biegiem lat i roszadami związanymi z zarządem oraz samym właścicielem spółki, Expekt stracił siłę rozpędu i został daleko w tyle za innymi zagranicznymi bukmacherami, jak Bet365 czy 1xBet. Aktualnie skandynawski bukmacher poza zakładami sportowymi (w tym zakłady live) udostępnia swoim graczom także kasyno online, w którym dostępny jest między innymi poker, blackjack, czy ruletka. Niestety rzuca się w oczy duża rozbieżność między tymi usługami – strona z zakładami sportowymi prezentuje się po prostu biednie w porównaniu z kasynem internetowym Expekt.

Mimo iż firma należała do dobrze znanej grupy Betclic Everest Group, jednego z liderów rynku bukmacherskiego w Europie, to Expekt był traktowany po macoszemu, a jego oferta po prostu przestała być rozwijana i reklamowana. Co prawda Expekt aktualnie nie posiada licencji Ministerstwa Finansów i nie może oferować swoich usług w Polsce, ale trzeba powiedzieć wprost, gracze nie bardzo mają czego żałować.

Expekt: dostępne dyscypliny i wysokość kursów

Jak wygląda sama oferta zakładów wzajemnych Expekt na żywo i przedmeczowych? Gracze mają do dyspozycji aż 32 kategorie. Poza najpopularniejszymi dyscyplinami (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, hokej na lodzie), w zakładce zakładów wzajemnych znajdują się też mniej popularne sporty, takie jak skoki narciarskie, siatkówka plażowa, surfing czy futbol gaelicki. Na bacznych obserwatorów międzynarodowej sceny politycznej czekają także zakłady dotyczące nadchodzących wyborów czy zmian w ekipach rządzących w różnych krajach. Mimo iż mamy wrażenie, że Expekt zatrzymał się w czasie, to nie zabrakło w ofercie zakładów (w tym zakładów Expekt live) na eSport. Tutaj gracze mogą obstawiać wyniki rozgrywek w CS:GO, Call of Duty, Dota 2, League of Legends, Overwatch, Starcraft 2 oraz Valorant.

Expekt bonus powitalny i promocje

Kursy bukmacherskie dostępne na stronie Expekt nie wyróżniają się w szczególny sposób. Może nie jest to czołówka, ale uczciwa i dość korzystna oferta. Niestety w porównaniu do konkurencji to zdecydowanie za mało. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę promocje, jakie przygotował dla graczy skandynawski bukmacher. W momencie pisania tego artykułu, w ofercie Expekt znajdowały się trzy promocje dla fanów kasynowej rozgrywki online i tylko dwie dotyczące zakładów bukmacherskich. Niestety informacje przedstawione w zakładce z bonusami przedstawione są w języku fińskim, zatem trzeba się posiłkować tłumaczem.

Po dokładnym sprawdzeniu aktualnych promocji okazuje się, że jedna z nich jest loterią dla stałych graczy, a druga darmowym zakładem dla nowych klientów. Na dobry start Expekt przygotował nagrodę o maksymalnej wartości 50 Euro – na tle tego, co oferują w Polsce legalni bukmacherzy, oferta promocyjna wypada dość słabo. Nie znaleźliśmy także żadnej informacji wskazującej na to, że kod promocyjny może zwiększyć otrzymywany w Expekt bonus powitalny.

Strona internetowa Expekt

Gdy już uda się nam odwiedzić platformę internetowa Expekt, naszym oczom ukazuje się przejrzysty układ strony. Całość jest czytelna, ale zdecydowanie mniej atrakcyjna od tego, do czego przyzwyczaili nas legalni bukmacherzy działający w Polsce. Co prawda prostota i brak rozpraszających elementów to najczęściej plus, to w tym wypadku odnosimy wrażenie, że strona wygląda słabo i nie zachęca użytkownika do pozostania na niej przez dłuższy czas.

Cały układ strony Expekt podzielony jest na kilka poziomych sekcji. Nie brakuje tutaj odnośników do działu zakładów sportowych oraz kasyna internetowego, a także banerów z aktualnymi promocjami. Na stronie głównej umieszczono także odnośnik prowadzący do sekcji, gdzie znajdują się zakłady na żywo. Co ciekawe, mimo wyboru języka angielskiego, na stronie i tak pojawiają się informację po fińsku.

Po przejściu do sekcji zakładów sportowych możemy wybierać spośród najpopularniejszych zakładów, a w tym fińskiej piłki nożnej, hokeja na lodzie, tenisa stołowego, czy eSportu. Niestety i tutaj zdarzają się braki w tłumaczeniu, co jak na stronę, która funkcjonowała niegdyś w tylu językach troszkę dziwi.

Opinie o Expekt

W czasach kiedy Expekt jeszcze działał legalnie w Polsce opinie pojawiające się w internecie były w większości pozytywne. Strona w swoich czasach była naprawdę innowacyjna, a szeroka oferta zakładów przyciągała graczy jak magnes. Aktualnie jednak większość opinii dotyczy tego, że bukmacher przestał się rozwijać, a jego najwierniejsi fani wyczekują, aż firma znów zacznie walczyć o miejsce w europejskiej czołówce. Promykiem nadziei powinno być tegoroczne przejęcie spółki przez LeoVegas, natomiast w pierwszej kolejności należy spodziewać się, że Expekt skupi się na swoim pierwotnym rynku i tam zacznie odbudowywać markę.

Bukmacherzy zagraniczni bez licencji Ministerstwa Finansów– dlaczego nie warto korzystać?

Bukmacherzy zagraniczni bez licencji

Expekt bez wątpienia przyczynił się rozwoju rynku zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Jednak teraz jego oferta nie tylko straciła na atrakcyjności, ale też korzystanie z niej jest uznawane za udział w nielegalnych grach hazardowych. Oznacza to, że gracze logujący się na terenie Polski do konta w Expekt narażają się na wysokie kary nakładane przez organy państwowe.

W przypadku tak sprawdzonego bukmachera, jak Expekt nie musimy martwić się natomiast o wypłacalność, czy kwestie związane z bezpieczeństwem naszych danych. Mimo to gra nie jest warta świeczki. Co zgodnie z polskim prawem grozi graczom za korzystanie z oferty firmy nieposiadającej odpowiedniej licencji Ministerstwa Finansów dla firm organizujących zakłady bukmacherskie?

  • Popełnienie przestępstwa skarbowego – Tak, udział w zakładach bukmacherskich u firmy bez licencji uznawane jest przez polskie władze za przestępstwo skarbowe, a to wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami prawnymi.
  • Zwrot stawki i wygranej – Pierwszą z konsekwencji, jakie grożą nam za grę w Expekt jest konieczność zwrotu całej wygranej, a także stawki kuponu.
  • Grzywna do 8400 złotych – Zgodnie z art. 107 Kodeksu Karnego Skarbowego za korzystanie z usług nielegalnego bukmachera grozi nam kara grzywny w wysokości 120 stawek dziennych.
  • Kary od Urzędu Skarbowego oraz Izby Celnej – tutaj jak to się mówi „sky is the limit”. Kary nakładane przez te instytucje potrafią sięgać nawet ponad 100,000 złotych.

Jeśli nie Expekt to jacy legalni bukmacherzy?

Wysokie kary z pewnością skutecznie odstraszają większość graczy od prób gry u zagranicznych nielegalnych bukmacherów, ale w przypadku Expekt warto nadmienić, że jego oferta odstrasza sama w sobie. W porównaniu z ofertą legalnych bukmacherów na naszym rynku, jego propozycja prezentuje się po prostu słabo. Pod kątem ilości zdarzeń (zarówno na zakłady przedmeczowe, jak i zakłady na żywo), jakości wykonania serwisu oraz czekających na graczy bonusów, działające w Polsce firmy biją ofertę Expekt na głowę. Z czyjej oferty zatem skorzystać? Gdzie najlepiej założyć konto? Poniżej przedstawiamy cztery ciekawe alternatywy dla bukmachera Expekt.

STS

Zaczynamy od zdecydowanie największego polskiego legalnego bukmachera, którego doświadczenie na rynku zakładów bukmacherskich przekracza już 20 lat! To jeden z tych bukmacherów, działających nie tylko w internecie, ale i w punktach stacjonarnych rozsianych po mapie całego kraju. STS wyróżnia się wyjątkowo bogatą ofertą zakładów sportowych oraz tych ze świata polityki i kultury. Wieloletnie doświadczenie i praktycznie niezagrożona pozycja na bukmacherskim podium wcale nie sprawia, że STS jedynie odcina kupony od wypracowanej pozycji. Oferuje zdecydowanie najnowocześniejszą platformę do zawierania zakładów wzajemnych online. Pod adresem sts.pl gracze mogą między innymi oglądać bezpłatne transmisje ze spotkań sportowych, a także korzystać z BetBoostera – unikatowego na skalę światową rozwiązania ułatwiającego podejmowanie trafnych decyzji podczas obstawiania sportu.

Oferta powitalna w STS – najlepsze bonusy bukmacherskie

Oferta powitalna w STS

Bonus dla nowych graczy przygotowany przez STS został uznany przez Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk i Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu za najlepszą promocję powitalną wśród działających w Polsce bukmacherów. Dodatkowo wartość bonusu możemy zwiększyć, dzięki zastosowaniu kodu promocyjnego BETOMANIA podczas zakładania konta. Aktualnie nowi użytkownicy mogą otrzymać do 1500 złotych bonusu od depozytu, darmowy zakład o wartości 25 złotych, a do tego po 20 złotych na zakłady bukmacherskie BETGAMES oraz sporty wirtualne.

Fortuna (zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565)

eFortuna to portal z wyjątkowo dużym branżowym zapleczem w postaci Fortuna Entertainment Group – lidera rynku zakładów wzajemnych w naszej części Europy. Podobnie jak STS to firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, które przekłada się na skrupulatnie przygotowaną ofertę. Aktywni gracze doceniają tutaj przede wszystkim rozbudowany program lojalnościowy, gdzie gromadzone punkty FKP mogą wymieniać między innymi na darmowe zakłady sportowe.

Fortuna – bonus dla nowych graczy

W ostatnim czasie oferta powitalna Fortuna przeszła drobną aktualizację, dzięki czemu wzrosła wartość możliwego do otrzymania bonusu. Teraz na nowych graczy czekają ubezpieczone zakłady bukmacherskie o wartości maksymalnej aż do 600 złotych. Jak to działa? Wystarczy postawić dowolny pierwszy zakład, a gdy okaże się przegrany, Fortuna zwraca stawkę na saldo bonusowe. Oczywiście w przypadku wygranej zgarniamy zarobione pieniądze.

Zakłady bukmacherskie Betclic

Betclic to jeden z tych bukmacherów, który zniknął z polskiego rynku po wprowadzeniu ustawy hazardowej. Natomiast po spełnieniu wymagań określonych przez Ministerstwo Finansów otrzymał 26 września 2018 licencję uprawniającą do organizowania zakładów wzajemnych i stał się w pełni legalnym bukmacherem w Polsce. Betclic należy do jednej z większych europejskich grup w branży, a doświadczenie Betclic Group widać na każdym kroku. Gracze mają do dyspozycji nowoczesny portal internetowy i wygodną aplikację mobilną.

Bonus na start w Betclic

Nowi gracze zakładający konto w Betclic mogą przede wszystkim liczyć na cashback o wartości do 550 złotych. Oznacza to, że w przypadku przegranej bukmacher wraca stawkę na saldo bonusowe. Zakład bez ryzyka to jedna z najciekawszych propozycji dla nowych graczy, którzy mogą postawić pierwszy zakład i wypróbować platformę bukmachera bez obawy o utratę swoich pieniędzy.

Zakłady bukmacherskie Totolotek

Totolotek to prawdziwy weteran na polskim rynku. Należy do grupy kapitałowej totalizatora sportowego i oczywiście posiada wymaganą przez Ministerstwo Finansów licencję. Jak Totolotek radzi sobie na rynku zakładów bukmacherskich? Mimo iż uśmiechnięte słoneczko w logo bukmachera nie każdemu przypadnie do gustu, to cała reszta sprawia bardzo dobre wrażenie. Przede wszystkim cieszy rozbudowana oferta zdarzeń – nie tylko przedmeczowych, ale i zakładów na żywo.

Jaki bonus powitalny w Totolotku?

Totolotek przygotował dla nowych graczy bonus powitalny o wartości 100% od pierwszej wpłaty. To klasyczna propozycja, która pozwala uzyskać niewielkim kosztem dużą ilość darmowych środków na pierwsze zakłady bukmacherskie. Należy jednak pamiętać, że wartość bonusu powitalnego w Totolotku nie jest najwyższa – aktualnie nie może przekroczyć 500 złotych.

FAQ – Odpowiedzi na najczęściej zadawania pytania o bukmachera Expekt

Czy Expekt to legalny bukmacher w Polsce?

Niestety nie. Od momentu wprowadzenia w naszym kraju ustawy hazardowej, każdy bukmacher musi posiadać zezwolenie Ministerstwa Finansów uprawniające do organizowania zakładów wzajemnych. Expekt do tej pory nie poczynił żadnych kroków legalizujących jego działania w Polsce. Oznacza to, że korzystanie z jego usług z terytorium Polski jest uznawane za przestępstwo skarbowe i określane jako udział w nielegalnych grach hazardowych.

Jakie kary grożą za udział w nielegalnych grach hazardowych?

Udział w nielegalnych grach hazardowych uznawany jest za przestępstwo skarbowe. Grzywna przewidziana za udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich zgodnie z art. 107 Kodeksu Karnego Skarbowego wynosi 120 stawek dziennych, czyli aktualnie 8400 złotych. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż do postępowania może wkroczyć Urząd Skarbowy lub Izba Celna, a wtedy kary sięgają nawet ponad 100,000 złotych.

Jak sprawdzić, czy bukmacher jest legalny?

Najprostszą metodą będzie sprawdzenie listy legalnych bukmacherów udostępnianej na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Co więcej, już na pierwszy rzut oka często można określić, czy dany bukmacher działa legalnie, gdyż jednym z wymagań jest posiadanie domeny z końcówką „.pl”. Każda inna może wskazywać na to, że bukmacher organizuje zakłady bukmacherskie bez wymaganej w Polsce licencji.

Kiedy Expekt będzie legalnym bukmacherem w Polsce?

Nic na to nie wskazuje, aby w najbliższym czasie Expekt miał uzyskać zezwolenie Ministerstwa Finansów. Jak można wywnioskować z komunikatów nowego właściciela, w pierwszej kolejności mają skupić się na odbudowie pozycji na rynku skandynawskim.

Kto jest właścicielem marki Expekt?

Jeszcze do niedawna była to dobrze wszystkim znana grupa Betclic. Jednak w pierwszej połowie tego roku ogłoszona została informacja o przejęciu spółki Expekt Nordics przez LeoVegas. Nowy właściciel nabył prawa do marki oraz dostęp do bazy klientów bukmachera Expekt.

0 0 votes
Ocena artykułu
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments